Przejdź do treści

Listwy przypodłogowe

montaż listwy

Listwy przypodłogowe – nowoczesne dopełnienie wnętrza

Podłoga w każdym pomieszczeniu to bardzo ważny element wykończeniowy, ale również aranżacyjny. Drewno, płytki, panele czy inne użyte materiały powinny zostać bardzo dokładnie dobrane. Wszystko zależy od dokładnego gustu inwestora oraz zamysłu na wykończenie całego pomieszczenia. Z pewnością jednak nie powinien on zapomnieć o istotnych detalach, jakimi są listwy przypodłogowe.

Podłoga bez listew przypodłogowych może wyglądać na niedokończoną i nieprzemyślaną. To bardzo źle wpływa na jej ostateczny odbiór oraz na wrażenie, jakie powinna robić na gościach i przyjaciołach. Z tego właśnie powodu, w miejscu  zetknięcia podłogi ze ścianą muszą znaleźć się skrupulatnie dobrane i dobrze  zamontowane listwy przypodłogowe.

Pomijając kwestie estetyczne, listwy podłogowe mają istotne zadania i funkcje. Głównym zadaniem tych elementów dekoracyjnych jest maskowanie nieestetycznych szczelin dylatacyjnych, jakie zazwyczaj zostawione są pomiędzy podłogą, a ścianą, a także zabezpieczenie przed negatywnym wpływem wilgoci. Co ciekawe, listwa przypodłogowa może chronić również szczelinę przed nadmiarem kurzu, który mógłby się gromadzić, jeśli nie zostałaby zamaskowana. Ostatnią funkcją, która w obecnych czasach jest bardzo przydatna, to maskowanie licznych kabli, które rozmieszczane są w domu. Listwy przypodłogowe białe posiadają specjalnie  zaprojektowane korytka, w których schować się mogą przewody elektryczne.

Listwy przypodłogowe białe – z jakich materiałów?

Mnogość technologii oraz różnorodnych materiałów sprawiają, że listwy podłogowe białe dostępne są w różnych ciekawych wersjach. Na rynku istnieją bowiem elementy, które wykonane zostały z PVC. Jest to fantastyczny materiał, odporny na działanie wody, wilgoci, a także niezwykle elastyczny. Listwy podłogowe mogą być także wykonane z drewna. Świetnie komponują się z całą drewnianą podłogą, do której nie  pasowałyby inne elementy wykończenia.

Innym popularnym materiałem na listwy jest MDF. Komponent ten przypomina nieco drewno, jest twardy, a przy okazji można go lakierować, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie ciekawej struktury oraz trwałości na lata. Wysoka wytrzymałość sprawia, że listwy podłogowe białe MDF są wybierane bardzo często.

W naszym sklepie znaleźć można także fantastyczne listwy przypodłogowe wykonane z wysokiej jakości styropianu. Są niezwykle lekkie, a ponadto bardzo proste w montażu. Wystarczy dokupić odpowiedni klej i samemu wykonać całą pracę, która będzie ukoronowaniem przed przeprowadzką. Listwy  podłogowe białe wykonane z trwałego, odpornego na wilgoć i wodę materiału można pomalować na inny, interesujący kolor, który będzie pasował do wnętrza. Można je także stosować w takich pomieszczeniach jak kuchnia, przedpokój czy łazienka.

Listwa przypodłogowa – cena

Choć wiele osób z chęcią skorzystałaby w listew przypodłogowych, niektórych może nieco odstraszać ich cena. W naszym sklepie znaleźć można ciekawe propozycje z różnych przedziałów cenowych, które skutecznie zachęcą nie tylko bogatych, ale również inwestorów, którzy muszą liczyć się z każdą złotówką podczas budowy. Co ciekawe, każdy produkt, jaki znajduje się w naszym asortymencie, może pochwalić się prawdziwie wysoką jakością, wytrzymałością oraz trwałością na lata.