Przejdź do treści

Listwy do zabudowy karnisza

nowoczesne wnetrze listwy

Nowoczesna maskownica karnisza tradycyjnego lub szynowego to propozycja, która jest coraz popularniejsza. Za pomocą tego prostego produktu możemy całkowicie odmienić wygląd danego wnętrza. Sprawimy wtedy, że aranżacja stanie się o wiele bardziej uporządkowana i harmonijna, dzięki czemu będzie sprawiała wrażenie wykończonej i zadbanej w każdym calu.

Zabudowa karnisza przyda się szczególnie w tych pomieszczeniach, w których element ten psuje całą kompozycję i zaburza ją. Są przecież wnętrza, w przypadku których tradycyjny karnisz psuje cały efekt. Szczególnie w sytuacji, gdy zdecydujmy się na model szynowy, konieczne będzie ukrycie jego elementów konstrukcyjnych. Karnisz zabudowany prezentuje się klasycznie i będzie pasował do każdego pomieszczenia. Nie ma znaczenia, w jakim jest ono stylu. Dostępne modele sprawdzą się zarówno w przypadku stylów klasycznych, jak i nowoczesnych. Bez trudu znajdziemy maskownice do karniszy we wzorze, który nam odpowiada.

Listwy do zabudowy karnisza

Listwy do zabudowy karnisza doskonale wyglądają w połączeniu z listwami sufitowymi, których zadaniem jest estetyczne wykończenie łączenia między płaszczyzną ścian, a sufitu. Ukryty karnisz pięknie prezentuje się w takim połączeniu, a nasze firany oraz zasłony zyskują idealne tło do tego, aby stać się jednym z charakterystycznych elementów naszej aranżacji. Szczególnie że listwa maskująca karnisz jest niezwykle łatwa w instalacji. Najczęściej wykorzystujemy do tego celu odpowiedni klej przeznaczony do montażu elementów sztukaterii wewnątrz pomieszczeń.

Produkt możemy swobodnie docinać, więc dopasowanie go do wymagań naszego pomieszczenia nie będzie problemem. Co ważne, również w przypadku, gdy w naszym wnętrzu układ okien wymusza zastosowanie szyn sufitowych w kształcie łuku, montaż nie będzie kłopotliwy. Karnisze narożne otrzymamy w wyniku odpowiedniego przycięcia standardowego produktu, więc nawet w takim przypadku zamaskowanie nieestetycznych elementów nie będzie trudne. Z powodzeniem wykonamy wszystkie prace samodzielnie w domu.

Karnisze z maskownicą

Karnisze z maskownicą to trend, który szybko nie wyjdzie z mody. Ten element aranżacji wnętrz doskonale sprawdza się we wszystkich stylach skandynawskich oraz minimalistycznych. Do takich kompozycji najczęściej wybierane są produkty o prostym designie, które doskonale wtapiają się w tło. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w przypadku klasycznych wnętrz. Listwy maskujące karnisz dostępne są w różnych wzorach i zdobieniach, i w efekcie doskonale wpasują się w pomieszczenia eleganckie i gustowne.

Także miłośnicy nowoczesnych, loftowych, ekstrawaganckich i oryginalnych wnętrz znajdą coś dla siebie. Każda maskownica może być przez nas dowolnie malowana, dzięki czemu idealnie dopasujemy ją do aranżacji lub wręcz przeciwnie sprawimy, że będzie ona charakterystycznym jego elementem. Co ciekawe istnieje również możliwość by listwa do zabudowy karnisza poprzez dodanie do jej powierzchni paska led, przekształciła się w nowoczesną listwę oświetleniową.